Tisícky možností, ale v srdci stále ľalia

Tvorivosti sa nebráni. Pri príprave kostýmov vie byť riadna sranda. Keď chce, tak je aj Batmanom aj Wonderwoman. Super zážitky má aj zo Stínadel a klubovne Rychlých šípů, skade sa vrhla do sveta Duny. Videla Ligu spravodlivých a sníva o Kapitánovi Amerika. Ak chce trafiť do čierneho, nemusí dlho rozmýšľať. Lebo napriek všetkému má najradšej svoj milovaný skauting.
Na VLŠ Planéta sa symbolický rámec nemení. Od jej prvého ročníka je ním skauting ako taký. Samozrejme, že ako účastník zažiješ aj hry, kde si vyskúšaš vybrať sa do sveta fantázie. Vyrobíš si kostým z alobalu. Stretneš sa s manežérkou slávnej kapely. Uvidíš úžasný kotrmelec Jamesa Bonda. Na hviezdy sa pozrieš úplne zblízka. Každý večer ukončíme gilwellským kruhom. Skauting vo svojej mnohorakosti je pre nás nevyčerpateľným zdrojom inšpirácií a nápadov.

Vysvetlenie symbolikyVLŠ Planéta má svoju symboliku v názvoch jej jednotlivých častí.

Sírius

– prvá časť. Sírius je najjasnejšia hviezda nočnej oblohy. Udáva smer, navedie na správnu cestu. Zároveň spoznáš svojho tútora, ktorý ťa prevedie celou Planétou. Na Síriuse príde čas aj na Tvoje rozhodnutie.

Južný kríž

– letná časť. Južný kríž je súhvezdie viditeľné na nočnej oblohe južnej pologule. Z Európy južný kríž neuvidíš. My Ti chceme na Južnom kríži ukázať veci a prístupy, ktoré Ťa posunú ďalej. Nahliadnuť na veci z inej perspektívy. Pre Planétu má Južný kríž špeciálny význam. Je miestom vytvárania komunity, kde sa účastníci stretávajú každý rok.

Univerzum

– skúšky. Univerzum znamená svet, vesmír, celok. Znamená celistvosť. Univerzum sú skúšky VLŠ Planéta, kde sú zavŕšené všetky naše spoločné úsilia.

Symbolika VLŠ Planéta


Logo VLŠ Planéty je rozdelené na 4 časti zobrazujúce jednotlivé časti VLŠ Planéty – Sírius, Severná koruna, Južný kríž, a Univerzum. Logo Planéty je tvorené zelenou a modrou farbou, čo symbolizuje Zem. Má tmavšiu a svetlejšiu časť, čo znázorňuje striedanie dňa a noci a rovnako aj lepšie a horšie chvíle v našich životoch. Dve bodky v strede loga predstavujú vzťah tútor-tútorča. Kúsok od loga planéty sa nachádza mesiac, ktorý symbolizuje to, že všetko čo sa na Planéte naučíš robíš aj pre svoj zbor či oddiel. Ku zástave Planéty neodmysliteľne patria aj stuhy, ktoré symbolizujú kontinuitu Planéty a jej históriu. Každý uskutočnený ročník VLŠ Planéty má svoju vlastnú stuhu v odlišnej farbe s vypísanými jednotlivými časťami ročníka a všetkými prítomnými účastníkmi aj členmi tímu. Stuhy sú na zástavu pripevňované na slávnostnom ceremoniáli.